Merhaba Ben PAT Patates...


Size kendimi tanıtmak için sıradan tanışma yöntemlerinin dışında bir giriş yapmak istiyorum. Çünkü SATÜDAS olarak ben; sıradan gıdaların aksine, insan sağlığı için yararlı ve besleyici gıdalar üreterek hem ülkemizde hem de dünyada satışlarını gerçekleştiriyorum. İyisi mi ben size tüm hikâyeyi baştan anlatıyım… 1975 yılında Sakarya’da Pancar Üreticileri Kooperatifi tarafından devlet eliyle kuruldum ya da siz insanlar nasıl diyor; doğdum… 20 yıl aradan sonra, yani tarihler 1995 yılını gösterdiğinde KARAHAN ŞİRKETLER GRUBU tarafından devralındım ve hikâye benim için yeni başlıyordu...

 

Her gün durmadan, dinlenmeden, 24 saat süreyle sizler için üretiyoruz.

Devralındığım tarihten sonra iki yıl içinde Adapazarı’ndaki 100 dönümlük arazimden taşındım ve Nevşehir – Kaymaklı bölgesine yerleştim. Eee, ne demişler doğduğun değil, doyduğun yer önemlidir. Nevşehir’imin zengin toprak anası, yetiştirdiği patateslerin büyük bir bölümünü bana veriyordu. Bende bu patatesleri, sizlerin sağlığına en iyi gelecek şekilde hazırlayıp sizlere takdim ediyorum. Aslında çok yorucu bir işim var.

Bakmayın siz, sizinle böyle rahat konuştuğuma… Her gün durmadan, dinlenmeden, 24 saat süreyle; birisi 9 ton, birisi 17 ton olmak üzere 2 tane devasa püre entegre makinesiyle çalışıyorum. Ayrıca minimum 50 gram, maksimum 25 kilogram kapasiteli paketleme makinelerini ve mikser beyi de unutmamak gerekir.

 

SATÜDAS A.S olarak dünyanın bana ihtiyacı var.

Tabi SATÜDAS A.Ş olarak bünyemde birbirinden değerli, alanlarında uzman ve profesyonel 30 çalışma arkadaşım bulunuyor. Yani, ‘Türkiye’de doğal koşullarla el değmeden ürünlerini hazırlayan tek firma’ unvanına sahip olmak kolay olmuyor. Geceli gündüzlü çalışmayı gerektiriyor. Yılların deneyimiyle genç arkadaşlara da bunu hatırlattıktan sonra; SATÜDAS A.Ş olarak yurt içinde ve yurt dışında birçok noktada karşılaşabiliriz.

Az kalsın unutuyordum; mısır unu, pirinç unu, buğday nişastası ve mısır nişastası ürünlerinin paketlenmesi için gerekli olan tüm tesis imkanlarını ve izin belgelerini de bulunduruyorum. Bunu da söylemeden geçmeyeyim. Şimdilik işimin başına dönmeliyim. Çünkü Türkiye’de yerli sermaye ile kurulmuş ve üretim alanında başka hiçbir alternatifi olmayan SATÜDAS A.Ş olarak dünyanın bana ihtiyacı var.